Přestaň si stěžovat

26. března 2018 v 16:30 |  Malé krůčky v pozitivním myšlení
Dneska je pondělí, 26. 3. 2018
Mohla bych se tu rozepsat, jak je to strašné, jak musím vstávat, koukat na svůj obličej, oblékat se, jít na autobus, koukat na ty otravné ksichty, poslouchat učitele, kterýho nesnáším, mít tělocvik a tak dále... Ale co budu dnes dělat je něco jiného. Chci se změnit a chci to udělat dnes.


Krůček jedna.

NECHCI SI NA VŠE TOLIK STĚŽOVAT

Někdy sedím s otrávenou hubou, nasraná na celý svět. Co někdy, skoro pořád. A nemám k tomu žádný důvod! Proč bych si měla pořád stěžovat na něco, co stejně změnit nemůžu? Třeba to, že jezdím autobusem. Nemám to ráda. A stěžuji si na to, i když bych mohla jít o půl hodiny dřív na vlak a jezdit vlakem a hádejte co? Nedělám to, protože bych si pak stěžovala na to, že musím vstávat tak brzo. Je vlastně jedno co udělám, stejně si budu mít vždy na co stěžovat. Proč bych to měla dělat? Není mi potom dobře, začnu si stěžovat na čím dál tím víc věcí a mám z toho blbou náladu. Takže úkol na tenhle týden je přestat si stěžovat. Zbytečné si tím zatěžovat život, moji úžasnou náladu, můj úsměv, cokoliv. Chci myslet na ty hezké věci, ty nepříjemnosti co nezměním vzít z pozitivnějšího úhlu. Tak třeba jízda autobusem bude skvělá, když půjdu na autobus v čas, sednu si víc dopředu, abych nemusela poslouchat pubertální problémy a zapnu si moji oblíbenou hudbu a procvičím si na duolingu němčinu. Už začíná jaro, tak by mohl být skvělý výhled na mlhu a na sluníčko.

Nechci se zabývat a mluvit o věcech, co mě nedělají dobře. Nebudu se patlat v té negativitě. Najdu si na tom něco pozitivního, něco, čím bych to mohla udělat hezčím. Nedělat z komára velblouda, je to přece jen tělocvik. V šatně na mě stejně nikdo koukat nebude. Nechci přemýšlet o tom, kolik toho do školy mám, ale prostě to udělám. Plýtvat časem na tom, že si budu stěžovat je naprosto zbytečný a odporný. V Česku je to skoro koníček. Ve "small talku" nebo i s kámarádama v kavárně, v hospodě řešit jen to, jak je všechno na nic a stěžovat si na vládu, na sousedy, na školu, na rodiče ... Když člověk chce, může si stěžovat na úplně všechno. A to od tkaniček u bot po nekonečnost vesmíru.

"No a jakej byl víkend?"
"Hele kámo fakt na hovno joooo, byl sem chlastat a ztratil sem peněženku. Pohádal sem se s matkou, protože je to děsná píča..."
BLA BLA BLA (tohle slyším všude pořád, stěžování si)

Já tohle fakt poslouchat nebudu a nechci, abych to sama dělala. Já měla úžasný víkend a to jsem v podstatě nic nedělala. Ráno vstávám a takhle už v podstatě od školky, proč si na to pořád stěžuji? Že nejsem člověk, co rád ráno vstává? A kdo rád vstává? Nikdo. Takhle budu vstávat po zbytek života, možná i dřív a tak si to ráno udělám hezký, místo toho, abych se věnovala tomu, jak je to hrozný. Čím dřív se odpoutám od toho, že je vstávání strašný utrpení a nejhorší horor mého života, tím dřív se toho zbavím a bude mi líp. Kašlu na to. Pustím si pozitivní písničky, budu tancovat a zpívat si, ohřeju si čaj a usměju se na sebe.

Udělej to taky. Udělte něco hezkého pro sebe a přestaňte si stěžovat na všechno kolem vás. Změňte věci kolem vás tak, aby nebylo na co si stěžovat nebo to nechce plavat. Nic není tak strašné, aby jsme tomu museli pořád věnovat čas a šťourat do nepěkných věcí. Je to ztráta času, který můžeme věnovat mnohem lepším věcem.

TÝDEN 1: NESTĚŽUJ SI
A jak to dopadne? Uvidíme další neděli :)
 


Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 26. března 2018 v 17:10 | Reagovat

Super krok na ceste za snem :)
Me hodne pomohl muj diar, ktery si tvorim z krouzkoveho bloku a mam tam dost mista. Na konci dne si sednu a vertikalne tam doposu vsechny dobry veci, co se ten den staly :)
Doporucuju pozitivni zpravy.cz (hlavne nesledovat zpravy v televizi nebo na internetu jen tak, bezduvodne)
A taky se podivej na vzorce ve sve rodine, pravdepodobne jsi stezovani si od nekoho prevzala :) hodne mi v chapani vychovy a rodicu pomohly stranky nevychova.cz :)

2 blackcarrot017 blackcarrot017 | Web | 26. března 2018 v 19:03 | Reagovat

[1]:
Jo, to jsem taky chvíli dělala, ale přestala jsem. Ale plánuji znovu začít :) Na zprávy v televizi vůbec nekoukám, nijak mě to nebere :) Nic mi to pořádně nedává... Jak jsem psala, stěžování je takový český koníček, takže ano, mám to samozřejmě od rodiny, ale vidím to i všude okolo. Děkuji moc za doporučení! <3

3 Jeife Jeife | E-mail | Web | 26. března 2018 v 19:15 | Reagovat

[2]: ne jenom cesky konicek :) ... pokud das lidem pocit nespokojenosti, lepe se s nimi manipuluje. Tyka se to mnoha "vyspelych" statu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama